Fotowoltaika dla firmy

Prąd ze słońca dla przedsiębiorstw!  Własna energia elektryczna z fotowoltaiki to niższe rachunki w firmie. Nasi inżynierowie dobierają moc instalacji dla Twojej firmy w oparciu o profil zużycia energii elektrycznej oraz według dostępnych warunków technicznych. Dążymy do maksymalizacji energii na potrzeby własne.

Wybierz zestaw najlepiej dopasowany do Twoich potrzeb 

ZESTAW FOTOWOLTAICZNY Standard +

zestaw standard plus moduły MWT i froniusZestawy oparte o bardzo wydajne moduły monokrystaliczne 320 Wp wykonane w technologii MWT, która dodatkowo zwiększa produktywność. Producent modułów zajmuje czołową pozycję w prestiżowym rankingu TIER1 firmy Bloomberg New Energy. W komplecie serce systemu, czyli trójfazowy falownik uznanej firmy FRONIUS. Monitoring w cenie. Warto zadbać o solidne komponenty!

 

Zastosowanie: małe i duże budynki o typowych kształtach dachów wszystkie popularne pokrycia, instalacje naziemne

Zestaw zawiera: Moduły monokrystaliczne firmy  Phono Solar 320Wp typ PS320M-20 UM MWT, Falownik firmy FRONIUS typ Symo dopasowany do mocy instalacji, system monitoringu, konstrukcja wsporcza, zabezpieczenia AC/DC, montaż

Moc Liczba modułów PV Cena  Cena kWp
10,24 kWp 32 43 520 zł 4 250 zł
20,16 kWp 63 78 625 zł 3 900 zł
40,00 kWp 125 146 000 zł 3 650 zł
49,92 kWp 156 180 000 zł 3 600 zł

*Cena netto należy doliczyć 23%VAT cena skalkulowana dla montażu na dachu skośnym pokrytym blachą trapezową – dla innych pokryć skontaktuj się z doradcą. 


ZESTAW FOTOWOLTAICZNy Smart +

SolarEdge moduły MWTZestawy oparte o bardzo wydajne moduły monokrystaliczne 320 Wp wykonane w technologii MWT. Producent modułów zajmuje czołową pozycję w prestiżowym rankingu TIER1 firmy Bloomberg New Energy. Zestaw oparto o optymalizatory mocy SolarEdge, zwiększające uzyski każdego modułu z osobna oraz umożliwiają efektywną pracę zestawu na skomplikowanych dachach (np. częściowe zacienienie). W komplecie trójfazowy falownik uznanej  firmy SolarEdge. W komplecie monitoring pracy systemu.

Zastosowanie: małe i duże budynki szczególnie o skomplikowanych kształtach dachów lub częściowo zacienione, wszystkie popularne pokrycia dachowe

Zestaw zawiera: Moduły monokrystaliczne firmy  Phono Solar 320Wp typ PS320M-20 UM MWT, Falownik firmy SolarEdge dopasowany do mocy instalacji, optymalizatory mocy dla każdego moduły PV, system monitoringu, konstrukcja wsporcza, zabezpieczenia AC/DC, montaż. Dowiedz się więcej o zaletach systemy SMART.

Moc Liczba modułów PV Cena Cena kWp
10,24 kWp 32 49 660 zł 4 850 zł
20,16 kWp 63 84 670 zł 4 200 zł
40,00 kWp 125 156 000 zł 3 900 zł
49,92 kWp 156 189 700 zł 3 800  zł

*Cena netto należy doliczyć 23%VAT cena skalkulowana dla montażu na dachu skośnym pokrytym blachą trapezową – dla innych pokryć skontaktuj się z doradcą. 

 

Skontaktuj się z doradcą aby otrzymać wycenę na modułach JKM320M-60 320 Wp największego na świecie producenta modułów PV Jinko Solar

Do każdego zestawu możemy dopasować falowniki największego na świecie producenta falowników fotowoltaicznych  firmy Huawei z serii Sun 2000

 

Huawei logo

Zapytaj o wycenę doradcę Tel. 12 307 16 14  Email biuro@solgen.pl


Zalety modułów w zestawie STANDARD+ oraz SMART+

Moduły fotowoltaiczne MWT to nowoczesna technologia produkcji bardzo wydajnych modułów PV dostępna teraz w cenie klasycznych modułów monokrystalicznych. Poznaj zalety modułów MWT firmy PhonoSolar.

 

Wysoka sprawność i moc modułu PV

320 Wp i sprawność 19,7% to ponad 18,5% wyższa wydajność niż w przypadku klasycznych modułów polikrystalicznych. Stosując tak wydajne moduły 1 kWp mocy instalacji będzie zajmował zaledwie nieco ponad 5m2 powierzchni.

Lepszy współczynnik wypełnienia

W stosunku do klasycznej technologii bus-barowej współczynnik wypełnienia modułów MWT jest lepszy o 2-3%.

Niski temperaturowy współczynnik mocy

Temperaturowy współczynnik mocy na poziomie -0,36%/st C jest ok, 20% lepszy niż standard dla modułów z krzemu krystalicznego. Niska wartość tego współczynnika przekłada się na wysoką wydajność pracy modułu PV szczególnie w upalne letnie dni.  

Niska temperatura NOCT zaledwie 43st C

Dzięki otworom w ogniwie PV wypełnionym dobrze przewodzącym ciepło metalem przednia moduł PV słabiej się nagrzewa. W konsekwencji w porównaniu do klasycznych modułów  w technologii bus-barowej posiada o ok. 4,5% niższą temperaturę pracy. Niższa temperatura pracy przyczynia się do wyższej produkcji energii, którą szacuje się na ok. dodatkowe 2% rocznie.

Odporny na PID

Wysoka odporność na degradację indukowanym napięciem gwarantuje długą i niezawodną pracę modułu bez ryzyka nagłej utraty wydajności.  

Producent Tier 1 na liście Bloomberg

Wiarygodny producent znajdujący się w międzynarodowym rankingu Tier 1 uznanej instytucji  Bloomberg New Energy

 


Zalety falowników w zestawie STANDARD+ 

Falowniki Fronius z serii Symo to jedne z najczęściej wybieranych falowników w Polsce.  Ich wysoka sprawność sięgająca 98% oraz rozbudowany polskojęzyczny serwis fabryczny na teranie całego kraju jest doceniany przez wielu inwestorów. Poznaj zalety wydajnych i niezawodnych falowników Fronius Symo.

Cechy falowników fronius symo

 

Zintegrowana komunikacja i transmisja danych

Jako jeden z niewielu falowników na rynku posiada zintegrowane rozwiązania w zakresie komunikacji i agregacji danych w tym, WLAN, Ethernet, zarządzania energią, serwer sieciowy. Dzięki temu, falownik można podłączyć do sieci Internet kablem sieciowym lub bezprzewodowo za pośrednictwem interfejsu WLAN — co umożliwia uzyskanie optymalnego wglądu w stan instalacji fotowoltaicznej. Możliwość podłączenia komponentów innych firm zapewniona jest dzięki obecności interfejsów takich jak Modbus TCP, Modbus RTU SunSpec lub Fronius Solar API (JSON). Ponadto równolegle do portalu online Fronius Solar.web można korzystać z otwartych interfejsów.

Technologia zarządzania optymalnym punktem pracy

Technologia zaimplementowana pod nazwą “Dynamic Peak Manager” to nowatorski algorytm MPP-Tracking, który dynamicznie dostosowuje swoje zachowanie podczas poszukiwania optymalnego punktu pracy. Szczególną cechą Dynamic Peak Manager jest to, że regularnie sprawdza on całą charakterystykę prądowo – napięciową i również przy częściowym zacienieniu znajduje globalny optymalny punkt pracy.

Gotowy na technologię Smart Grid

Falowniki Fronius są gotowe do współpracy z technologią jutra, czyli Smart Grid. Falowniki są jak najlepiej przygotowane do tego, aby spełniać przyszłe wymogi technologiczne sieci energetycznych. W urządzeniu zaimplementowano szereg inteligentnych funkcji, tak zwanych „Advanced Grid Features”. Są to różne funkcje regulacji zapewniające optymalne zasilanie mocą bierną i czynną. Pierwszym celem tych funkcji jest zapewnienie bezpiecznej eksploatacji sieci także w przypadku bardzo licznych instalacji fotowoltaicznych.

Gotowy na zerowy eksport mocy do sieci

Operatorzy energetyczni w wielu krajach coraz częściej żądają ograniczania zasilania sieci przez moc fotowoltaiczną, co jest warunkiem podłączenia do sieci instalacji fotowoltaicznej. W wielu przypadkach oznacza to nawet tzw. zasilanie zerowe. Dzięki funkcji dynamicznej redukcji mocy Fronius oferuje rozwiązanie optymalnego zasilania sieci. Falownik najpierw zasila przy tym odbiorniki w gospodarstwie domowym. Następnie obniża moc do maksymalnie dozwolonej mocy zasilania określonej przez operatora danej sieci. Dzięki tej funkcji możliwe jest także zasilanie zerowe. W ten sposób sieć energetyczna nie jest zasilana prądem fotowoltaicznym I korzystając z prostego ustawienia w interfejsie web falownika możliwe jest bezproblemowe spełnienie odpowiednich wymogów operatora sieci.

Polegamy na sprawdzonej technologii