Skorzystaj z ulgi podatkowej na instalację fotowoltaiczną

Czy wiesz, że już od 1 stycznia weszło w życie rozporządzenie, dzięki któremu podatnik będzie mógł odliczyć od podstawy opodatkowania, wydatki poniesione na szeroko pojęte działania termodernizacyjne? W katalogu inwestycji które będą podlegać uldze są także Instalacje fotowoltaiczne a maksymalna kwota odliczenia to aż 53 000,00 zł.

Wydając ok. 53 000 zł  możesz wykonać instalację PV o mocy ok 12 kWp  Instalacja o takiej mocy jest w stanie pokryć zapotrzebowanie na energię nawet dla bardzo dużego domu.  Większość naszych klientów potrzebuje instalacje o mocy ok. 5 kWp która kosztuje ok. 25 000 zł

Zobaczmy na przykładzie co daje ulga? 

Jan Kowalski wykonał w 2019 roku instalację 5 kWp w cenie 25 000 zł

Jan Kowalski zarabia miesięcznie 5000 zł brutto co oznacza że rocznie Jan Kowalski zapłaci w formie zaliczek 4 512,00 zł podatku dochodowego.

Dzięki montażowi instalacji fotowoltaicznej w zeznaniu rocznym za rok 2019 Jan Kowalski uwzględni wydatki na instalację fotowoltaiczną czyli 25 000 zł. Dzięki czemu spadnie jego podstawa opodatkowania czyli kwota od której jest wyliczany podatek.  W efekcie Jan Kowalski zwrot podatku ok. 4 500 zł.

W efekcie mimo iż Jan Kowalski zapłaci za instalację fotowoltaiczną   25 000 zł wyda na nią rzeczywiście 20 500 zł. 

W uproszczeniu ulga podatkowa która, obejmuje instalacje fotowoltaiczne oznacza „18% dotację” wypłacaną z podatku, który bez montażu instalacji trawiłby do skarbu państwa.

Pamiętaj że:

Podatnik może obliczyć podatek będąc właścicielem lub współwłaścicielem budynku mieszkalnego, jednorodzinnego a maksymalna kwota odliczenia odnosi się to do wszystkich realizowanych działań termomodernizacyjnych, w budynkach należących do podatnika.

Już dziś w naszej ofercie znajdziecie zestawy fotowoltaiczne oparte o wyjątkowe moduły monokrystaliczne mające 320 Wp mocy wykonane w innowacyjnej technologii MWT! Warto więc skorzystać z ulgi podatkowej i obniżyć koszty zakupu instalacji!

Dzięki zastosowaniu modułu o wysokiej mocy, maksymalnie wykorzystujesz ograniczoną powierzchnię montażową dachu czy gruntu, osiągając przy tym satysfakcjonującą wielkość instalacji za stosunkowo niewielką cenę.

Więcej informacji na temat naszej nowej oferty znajdziesz tutaj

Płać niższe rachunki! Zadzwoń, a my dobierzemy instalację spełniającą Twoje potrzeby! Pracujemy na najlepszych komponentach opartych na nowych technologiach!

Zadzwoń tel: 12 307 16 14

Polegamy na sprawdzonej technologii