Dlaczego warto zainwestować w instalację PV?

  • Dużo płacisz za prąd?
  • Martwią Cię rosnące rachunki za energię elektryczną?
  • Chcesz podnieść wartość swojego domu?
  • Przy okazji własnych korzyści chciałbyś zrobić coś ekologicznego?

Jeżeli na którekolwiek z pytań odpowiedziałeś twierdząco powinieneś pomyśleć o montażu instalacji fotowoltaicznej (Dowiedz się więcej jak działa instalacja fotowoltaiczna).

1. Prawie zerowe rachunki za prąd

Od 1 lipca 2016 roku każdy obywatel może produkować energię w przydomowej instalacji aby wykorzystać ją na własne potrzeby. Co więcej okres produkcji i zużycia nie musi się pokrywać, co oznacza że prąd wyprodukowany w ciągu dnia może wykorzystać w nocy. Na rozliczenie energii wyprodukowanej oraz zużytej jest cały rok. (dowiedz się więcej jak funkcjonuje system opustów). W praktyce oznacza to, że jeżeli posiadasz dobrze dobraną instalację PV, która rocznie wyprodukuje ilość energii elektrycznej odpowiadającą twojemu rocznemu zużyciu rachunki za energię spadną prawie do zera a dokładnie do wysokości opłat stałych.

Przykład:

  • Jeżeli miesięczny rachunek za prąd wynosi 200 zł w tym opłaty stałe 10 zł to roczne rachunki za prąd wyniosą ok. 2400 zł.
  • Przy twoich rachunkach potrzebujesz instalację o mocy ok. 5 kWp.
  • W kolejnym roku po montażu instalacji miesięczne rachunki spadną do ok. 10 zł miesięcznie co oznacza oszczędności ok. 190 zł miesięcznie czyli 2280 zł rocznie.
  • Od lat rachunki za energię rosną nieprzerwanie. Zakładając jedynie 3,5% roczny wzrost cen energii oznacza to, że przez 15 lat twoje oszczędności na energii elektrycznej wyniosą ok. 44 000 .

2. Wysoka produkcja własnej energii

Instalacje fotowoltaiczne dają Ci niebywałą możliwość produkcji własnej energii i uniezależnienia się od jej zakupu w zakładzie energetycznym. Nawet w polskich warunkach klimatycznych instalacje PV mogą pracować wydajnie i efektywnie. Co więcej do wykonywanych przez nas instalacji fotowoltaicznych dobieramy zawsze urządzenia wysokiej jakości a dodatkowo podczas prac projektowych i montażowych podchodzimy indywidualnie do każdej instalacji. Przekłada się to na wysoką produkcję energii przez instalację PV. W przypadku technologii smart wykonane przez nas instalacje są w stanie produkować nawet ponad 1000 kWh z kWp zainstalowanej mocy, co potwierdzają obserwacje pracujących instalacji oraz analizy przeprowadzone w profesjonalnych programach komputerowych.

Analiza w programie PV sol 2016 dla zestawu 5SM o mocy 5,035 kWp zainstalowanego w Krakowie Prognozowana roczna produkcja energii: 5499 kWh Prognozowany jednostkowy uzysk: 1092 kWh/kWp

3. Niezawodność i brak obsługi

Instalacje fotowoltaiczne (PV) nie posiadają ruchomych części. W związku z tym są one niezawodne, co potwierdzają długie gwarancje udzielane przez producentów poszczególnych komponentów. Najdroższe w instalacji PV, moduły fotowoltaiczne posiadają 10 letnią gwarancję na wady ukryte oraz 25 letnią gwarancję na generowaną moc. Mikroinstalacje PV nie wymagają obsługi oraz działań serwisowych, wymiany elementów co oznacza, że ich użytkowanie jest bardzo tanie.

4. Ekologia i prestiż

Pracująca instalacja fotowoltaiczna nie emituje żadnego hałasu, zanieczyszczeń stałych bądź gazowych, co więcej potrzeba zaledwie 2-3 lat pracy aby została wyprodukowana energia potrzeba do wyprodukowania modułów PV. Co oznacza, że przez kolejne 15, 20 lat moduły PV produkują znaczne nadwyżki energii w stosunku do energii pierwotnej wykorzystanej do ich wyprodukowania. Instalacje PV są także bardzo ekologiczne po zakończeniu ich pracy. Obecnie produkowane moduły PV podlegają w 96% recyklingowi i nie zawierają komponentów szkodliwych dla środowiska. Montaż instalacji PV jest także wyznacznikiem prestiżu. W Niemczech 1 500 000 gospodarstw domowych posiada instalacje fotowotlaiczne.

Użyte tagi

fotowoltaika OZE