W tym zakresie najlepiej zdać się na pomoc specjalisty, który w porozumieniu z nami dokona ustalenia miejsca montażu falownika, a następnie zweryfikuje techniczne możliwości przyłączenia w danym miejscu. W tym zakresie należy ustalić:

1. Czy istnieje techniczna możliwość, przy racjonalnych nakładach pracy (które przekładają się na koszty wykonania instalacji), doprowadzenia do wskazanego miejsca przewodów strony prądu stałego (DC) z modułów PV oraz strony prądu przemiennego (AC) do miejsca przyłączenia instalacji ?
2. Jaki jest przekrój poprzeczny przewodów w miejscu przyłączenia ?
3. Jaka jest impedancja pętli zwarcia w miejscu przyłączenia. Pomiar impedancji pozwoli określić czy pracujący falownik fotowoltaiczny nie będzie powodował nadmiernego wzrostu napięcia w punkcie przyłączenia ?
4. Czy budynek posiada instalację odgromową oraz instalację przepięciową ?
5. Jaki jest układ sieci instalacji wewnętrznej w obiekcie ?
6. Jakie są zabezpieczenia przelicznikowe ?
Na umowie podpisanej z zakładem energetycznym bądź rachunku za prąd należy sprawdzić również, czy moc przyłączeniowa obiektu pozwala na przyłączenie planowanej instalacji fotowoltaicznej. Jeżeli nie, należy wystąpić do zakładu energetycznego o zwiększenie mocy przyłączeniowej budynku bądź zmniejszyć moc projektowanej mikroinstalacji.

Ważne: Moc instalacji fotowoltaicznej nie może być większa od mocy przyłączeniowej obiektu.

(STAN TECHNICZNY sieci wewnętrznej Może w znaczny sposób ograniczyć moc projektowanej instalacji)

Dokładna analiza pomiarów wykonanych podczas wizji lokalnej, a także zebranych danych (m.in. o zużyciu energii elektrycznej) pozwoli przygotować profesjonalny i w pełni indywidualny projekt instalacji dostosowany do potrzeb i warunków panujących w naszym domu.