Moduły Boviet Shingled

Moduły Boviet Shingled

Boviet Solar jest częścią grupy Powerway Group – jednego ze światowych liderów zaawansowanych technologii produkcyjnych. Jedną z rozwijanych technologii jest nowoczesna technologia Shingled.

Zalety produktu:

  • Wysoka moc 345 Wp
  • Wysoka sprawność 19,9%
  • Innowacyjna technologia Shingled
  • Dodatnia tolerancja mocy 0~+5W
  • Odporny na PID
  • Jakość potwierdzona certyfikatami TÜV Rheinland

Technologia Shingled w skrócie

  • W typowym module wykonanym w technologii krzemowej, znajdują się ogniwa o wymiarach standardowo 156×156 mm. W celu zwiększenia gęstości upakowania ogniw w module, standardowe ogniwa zostały pocięte na 5 lub 6 wąskich pasków. Następnie poprzez ich gontowe ułożenie oraz umieszczenie szynowodów zbiorczych w miejscu łączenia ogniw, została zwiększona powierzchnia aktywna modułu.
  • Dzięki ułożeniu ogniw “na zakładkę” zmniejszeniu ulega rezystancja na linii ogniwo-moduł, co przekłada się bezpośrednio na niższe straty. Dodatkowo równoległe połączenie długich ogniw wpływa na niezależne działanie każdej komórki – efekty zacienienia są mniej odczuwalne.
  • Moduły shingled to – oprócz wyższych mocy – również produkty, które są mniej wrażliwe na powstawanie gorących punktów, czyli bardziej odporne na negatywne skutki zacienienia. Są też odporne na zjawisko PID (z ang. Potential/Induced Degradation), czyli na degradację ogniwa indukowanym napięciem, które to zjawisko negatywnie wpływa na wydajność całego systemu fotowoltaicznego.
  • Zastosowanie nowej technologii to konkretne korzyści: wysokie sprawności modułów Shingled – od 16% do 20,9% – oraz szeroki zakres mocy – nawet do 440Wp. Dodatkowym atutem jest estetyczny design uzyskany przez gontowe ułożenie ogniw.

Więcej o technologii Shingled przeczytasz na naszym Blogu.

Często zadawane pytania

Dlaczego gama wyboru modułów jest taka wąska?
W wykonywanych instalacjach stosujemy jedynie urządzenia sprawdzonych i renomowanych producentów o wysokim wskaźniku niezawodności, wśród których niema dużych różnić w parametrach użytkowych oraz elektrycznych. Wąska gama instalowanych produktów ułatwia dobór systemu a na etapie eksploatacji proces reklamacji i serwisu w przypadku ewentualnej awarii.

Czy jest możliwość montażu innego modułu?
Tak pod warunkiem, że jest on dostępny w kraju.

Czy lepiej wybrać moduły mono czy polikrystaliczne?
Moduły monokrystaliczne wykazują nieco wyższe uzyski szczególnie w przypadku pracy w słabych warunkach oświetlenia. Posiadają także wyższą sprawność, przez co wymagają mniejszej przestrzeni montażowej.Obecnie głównie z uwagi na najlepszy stosunek ceny do jakości więcej instalacji wykonywana jest na modułach monokrystalicznych.

Zadzwoń do nas!

W celu uzyskania szczegółowej oferty skontaktuj się z doradcą techniczno-handlowym

Tel. 12 307 16 14  Email biuro@solgen.pl