Moduły Phono Solar HCC All Black

Moduły Phono Solar HCC All Black

Phono Solar to producent modułów fotowoltaicznych znajdujący się w światowej czołówce. Jednym z produktów tej firmy są nowoczesne, wysokowydajne moduły HCC, również w wersji All Black.

Zalety produktu:

 • Wysoka moc 325 Wp
 • Wysoka sprawność 19,28%
 • Technologia HCC
 • 120 ogniw
 • Wyższa tolerancja zacienienia
 • Ciemna ramka
 • Odporny na PID
 • Bloomberg Tier 1

Czym jet wersja All Black?

All Black jest to wersja modułów, w której – jak wskazuje sama nazwa- moduły w całości są koloru czarnego. Moduł ten w odróżnieniu od tradycyjnego, zamiast srebrnej ramki posiada ramkę czarną.

Jakie korzyści dla użytkowników?

Wybierając instalację fotowoltaiczną klienci często kierują się względami estetycznymi. Moduły w wersji All Black stanowią świetne rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą wkomponować swoją instalację w ciemne pokrycie dachowe.

Moduły HCC – charakterystyka

 • W typowym module wykonanym w technologii krzemowej, znajdują się ogniwa o wymiarach standardowo 156×156 mm i jest ich najczęściej 60. Producenci, chcąc ograniczyć straty mocy na linii ogniwo PV – moduł PV, wynikające z dużej powierzchni ogniwa w stosunku do liczby elektrod zbiorczych, postanowili podzielić poszczególne ogniwa na pół. Tym sposobem powstał moduł o 120 ogniwach, których rozmiary to 156×78 mm.
 • Zgodnie z zasadami fizyki, strata mocy to iloczyn oporu i kwadratu prądu. Ogniwo, które ma o połowę mniejszą powierzchnię, generuje odpowiednio mniejszy prąd. Odnosząc się do wzoru na stratę mocy – im mniejszy prąd, tym mniejsza strata mocy. Sposób z wykorzystaniem o połowę mniejszych ogniw powoduje, że każdy z szynowodów transportuje mniejszy prąd. Idąc dalej, spada również opór elektryczny.
 • Mniejszy opór to z kolei wzrost mocy modułu, a co za tym idzie – wzrost jego wydajności. Zmniejszenie oporu elektrycznego i zwiększenie wydajności modułu jest widoczne zwłaszcza podczas pracy w warunkach wysokiego natężenia promieniowania słonecznego. Przejawia się on wysokim prądem zwarcia i wysokim współczynnikiem wypełnienia FF. Z badań nad tymi produktami wynika, że moc modułów, o rozmiarach takich samych jak typowe moduły krzemowe, jest od 5 do 8 watów wyższa.
 • Moduły half-cut-cells to – oprócz wyższych mocy – również produkty, które są mniej wrażliwe na powstawanie gorących punktów, czyli bardziej odporne na negatywne skutki zacienienia. Są też odporne na zjawisko PID (z ang. Potential/Induced Degradation), czyli na degradację ogniwa indukowanym napięciem, które to zjawisko negatywnie wpływa na wydajność całego systemu fotowoltaicznego.

Często zadawane pytania

Dlaczego gama wyboru modułów jest taka wąska?
W wykonywanych instalacjach stosujemy jedynie urządzenia sprawdzonych i renomowanych producentów o wysokim wskaźniku niezawodności, wśród których niema dużych różnić w parametrach użytkowych oraz elektrycznych. Wąska gama instalowanych produktów ułatwia dobór systemu a na etapie eksploatacji proces reklamacji i serwisu w przypadku ewentualnej awarii.

Czy jest możliwość montażu innego modułu?
Tak pod warunkiem, że jest on dostępny w kraju.

Czy lepiej wybrać moduły mono czy polikrystaliczne?
Moduły monokrystaliczne wykazują nieco wyższe uzyski szczególnie w przypadku pracy w słabych warunkach oświetlenia. Posiadają także wyższą sprawność, przez co wymagają mniejszej przestrzeni montażowej.Obecnie głównie z uwagi na najlepszy stosunek ceny do jakości więcej instalacji wykonywana jest na modułach monokrystalicznych.

Zadzwoń do nas!

W celu uzyskania szczegółowej oferty skontaktuj się z doradcą techniczno-handlowym

Tel. 12 307 16 14  Email biuro@solgen.pl