Moduły Phono Solar MWT

Moduły Phono Solar MWT

Phono Solar to znajdujący się w światowej czołówce producent modułów fotowoltaicznych. Jednym z produktów tej firmy są nowoczesne, wysokowydajne moduły MWT.

Zalety produktu:

  • Wysoka sprawność 19,7%
  • Wysoka moc 320 Wp
  • Niski temperaturowy współczynnik mocy -0,36 %/͒C
  • Niska temperatura NOCT 43͒C
  • Odporny na PID
  • Bloomberg Tier 1

Wyższa wydajność dzięki technologii MWT

  • Większość ogniw PV wykorzystywanych do budowy modułów posiada przednie styki nazywane szynowodami (ang.  busbar) nanoszone metodą sitodruku typu H. Przednie zbiorcze szynowody są źródłem zacieniania, zwiększają także rezystancję szeregową. Technologia MWT (Metal Wrap Through) pozwala istotnie zmniejszyć straty wynikające z zacieniania przez szynowody przedniej powierzchni ogniwa i straty wynikające z rezystancji szeregowej.  Korzyści te zostają osiągnięte poprzez przeniesione na tylną powierzchnię ogniwa szyn zbiorczych plusowych jak i minusowych.
Ogniwo PV w technologii MWT(po lewej) i klasyczne (po prawej)

Często zadawane pytania

Dlaczego gama wyboru modułów jest taka wąska?
W wykonywanych instalacjach stosujemy jedynie urządzenia sprawdzonych i renomowanych producentów o wysokim wskaźniku niezawodności, wśród których niema dużych różnić w parametrach użytkowych oraz elektrycznych. Wąska gama instalowanych produktów ułatwia dobór systemu a na etapie eksploatacji proces reklamacji i serwisu w przypadku ewentualnej awarii.

Czy jest możliwość montażu innego modułu?
Tak pod warunkiem, że jest on dostępny w kraju.

Czy lepiej wybrać moduły mono czy polikrystaliczne?
Z uwagi na walory użytkowe niema dużych różnic między modułami mono i polikrystalicznymi. Moduły monokrystaliczne wykazują nieco wyższe uzyski szczególnie w przypadku pracy w słabych warunkach oświetlenia. Posiadają także wyższą sprawność, przez co wymagają mniejszej przestrzeni montażowej. Z drugiej strony moduły monokrystaliczne są wyraźnie droższe. Obecnie głównie z uwagi na najlepszy stosunek ceny do jakości więcej instalacji wykonywana jest na modułach polikrystalicznych.

Zadzwoń do nas!

W celu uzyskania szczegółowej oferty skontaktuj się z doradcą techniczno-handlowym

Tel. 12 307 16 14  Email biuro@solgen.pl