10/11/2020

Program „Mój Prąd”: NFOŚiGW zwiększa budżet o 100 mln zł!

Dotacje | Fotowoltaika

Wiele osób czekało na tę wiadomość. Ogromne zainteresowanie Programem „Mój Prąd” sprawiło, że pierwotna pula środków finansowych wyczerpała się jeszcze przed zakończeniem naboru wniosków. Szczęśliwie dla tych, którzy nie zdążyli go złożyć, NFOŚiGW przychodzi z odsieczą i zwiększa pulę o dodatkowe 100 mln zł.

Duże zainteresowanie Programem

Minister Klimatu i Środowiska, Michał Kurtyka podkreśla, że ogromnie cieszy go rosnąca świadomość społeczeństwa o opłacalności ekologicznych rozwiązań. Ta świadomość wsparta programem dofinansowań wpłynęła na wyczerpanie środków przeznaczonych do „Mojego Prądu”. Ostatni, 200-tysięczny wniosek, wpłynął do NFOŚiGW 6 listopada, czyli ponad miesiąc przed zakończeniem naboru.

100 mln zł na wsparcie budżetu

W takim kluczowym momencie, w którym wiele osób zastanawiało się, czy jest jeszcze sens składania wniosków, na przeciw wychodzi Narodowy Fundusz.

„Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych wnioskodawców i wywiązując się z obietnicy
zakończenia naboru dopiero za nieco ponad miesiąc, zdecydowaliśmy wspólnie z Ministerstwem
Klimatu i Środowiska o zwiększeniu puli dostępnych środków w „Moim Prądzie”. Dodatkowe 100 mln
zł, to szansa dla kolejnych 20 tys. osób” – mówi Paweł Mirowski, wiceprezes NFOŚiGW.

Z takiej wiadomości na pewno ucieszą się osoby, które niedawno złożyły wniosek lub jeszcze czekają na podłączenie instalacji przez zakład energetyczny.

Źródło: NFOŚiGW

Dodatkowo, NFOŚiGW zapowiada kontynuację Programu w 2021 r. Według podanych informacji nowa odsłona będzie dawała szerszy wachlarz możliwości dla potencjalnych beneficjentów. Jedno jest pewne – zwolennicy ekologicznych rozwiązań nie zostaną pozostawieni bez wsparcia.

Zobacz jeszcze:
08/01/2021
Śnieg a instalacja fotowoltaiczna
Fotowoltaika
05/09/2020
Błędy wykonawcze
Poradniki
Więcej artykułów

Jesteś zainteresowany oszczędzaniem na prądzie?

    Wypełnij formularz
    Rodzaj inwestycji – zaznacz jedną z opcji