pompa ciepła vge

Wysoka efektywność pompy ciepła VGE potwierdzona i wyróżniona przez badaczy!

Z wielką dumą ogłaszamy, że badanie w specjalistycznym ośrodku badawczym "Miękinia", współpracującym z Akademią Górniczo-Hutniczą wykazało, że pompa ciepła VGE Eco Air M11-F3.R32.0 charakteryzuje się wysokim współczynnikiem efektywności.

1. Testy pompy ciepła VGE

Testy, przez które przeszła pompa ciepła VGE odbyły się w komorze klimatycznej. Podczas badania były kontrolowane techniczne parametry zewnętrzne, takie jak: temperatura, wilgotność, przepływ wody i wiele innych. Wyniki pokazały, że dzięki zastosowaniu komponentów dobrej jakości, pompa ciepła charakteryzuje się wysoką efektywnością i co więcej, może pracować w niskich temperaturach zewnętrznych!

2. Współczynnik efektywności (COP) pompy ciepła VGE

Podczas badania sprawdzano dwa tryby pracy: A-7W35 oraz A-15W35. Wyniki pokazały, że przy temperaturze zewnętrznej -7 i -15 °C, VGE dostarczy do instalacji wodę o temperaturze 35 °C. W wyższych temperaturach możliwe jest osiągnięcie nawet 55 °C!

Dodatkowo współczynnik efektywności przy temperaturze zewnętrznej -7°C utrzymywał się na poziomie 3,25. Znacznie przewyższa to średnią rynkową, która wynosi 2,5 - 3. Z kolei przy -15 °C COP sięgnęło blisko 3! Było to możliwe dzięki zastosowaniu technologii EVI w układzie chłodniczym. Dzięki elektronicznemu sterowaniu zaworów rozprężnych, technologia EVI kontroluje temperaturę sprężarki. Oprócz tego daje możliwość wytworzenia wysokich temperatur zasilania, nawet przy ujemnych temperaturach zewnętrznych.

Co więcej, w badaniu przy -7°C pompa ciepła osiągnęła średnią moc grzewczą na poziomie 80% mocy katalogowej. Dało to 8,88 kW, pobierając w tym czasie 2,73 kW mocy elektrycznej. Przy -15 °C moc grzewcza była na poziomie 7,98 kW. Pozwoliło to osiągnąć ponad 70% mocy katalogowej, przy poborze mocy elektrycznej, wynoszącym jedynie 2,74 kW!

3. Doskonałe parametry pompy ciepła VGE, wyróżnionej przez badaczy

Badanie pompy ciepła VGE Eco Air M11-F3.R32.0 w ośrodku współpracującym z AGH potwierdziło jej doskonałe parametry. Po pierwsze - urządzenie charakteryzuje się wysokim COP ≈ 3 przy temperaturze powietrza - 15°C, co sprawia, że jest efektywne nawet przy bardzo niskich temperaturach. Po drugie - testy w warunkach -7 i -15 °C wykazały, że pompa utrzymuje wydajność. Oprócz tego dostarcza wodę, odpowiednią zarówno dla ogrzewania podłogowego, jak i grzejnikowego. Warto też zauważyć, że pompa ciepła VGE osiągnęła moc grzewczą na poziomie 70-80% mocy katalogowej, przy niskim poborze mocy elektrycznej. To jeszcze bardziej potwierdza jej efektywność i oszczędność energetyczną. 

4. Dodatkowe zalety pompy ciepła VGE, wyróżnionej przez badaczy

Uzyskanie tak wysokich wartości bez wątpienia wskazuje, że marka VGE jest jednym z czołowych producentów wysoko wydajnych rozwiązań. Warto też dodać, że oprócz efektywności, wydajności i oszczędności energetycznej, VGE jest ekologicznym rozwiązaniem. W serii pomp ciepła VGE EcoAir został zastosowany nowoczesny, ekologiczny czynnik R32, który ma małe oddziaływanie na środowisko, jest nietoksyczny i bardzo dobry termodynamicznie. Posiadanie pompy ciepła VGE może więc przyczynić się do redukcji emisji dwutlenku węgla i zapewnić bezpieczeństwo energetyczne prowadząc do uniezależnienia się od potencjalnie niestabilnych źródeł energii.

pompa ciepła vge