Dolny Śląsk w walce ze smogiem!

Mieszkańcy miasta Wrocław oraz okolicznych gmin mogą skorzystać z dofinansowania na wymianę źródła ciepła. Wszystko w walce o czyste powietrze!

Inwestycje w zakresie ochrony środowiska i gospodarki wodnej na które będą udzielane dotacje ze środków budżetu gminy to m.in wymiana dotychczasowego systemu ogrzewania budynków na ekologiczny system ogrzewania lub budowę ekologicznych systemów ogrzewania dla budynków nowo wznoszonych lub wcześniej nie ogrzewanych. Możliwe będzie również uzyskanie dofinansowania na instalacje solarne i fotowoltaiczne.

Program KAWKA Plus

Program skierowany jest do mieszkańców Wrocławia i nie jest objęty limitem zgłoszeń. Co ważne- wysokość dotacji będzie maleć wraz z upływem lat.

  • 2021 r. - 15 000 zł
  • 2022 r. - 12 000 zł
  • 2023 r. - 10 000 zł
  • 2024 r. - 8 000 zł

Wymiana kotłów w Aglomeracji Wałbrzyskiej

Projekt dofinansowań wymiany starych kotłów realizowany będzie do 2022 r. Przeznaczony jest dla właścicieli domów jednorodzinnych lub mieszkania w domu wielorodzinnym, czy też wspólnot mieszkaniowych.

Gminy, w których obowiązuje dofinansowanie to: Świdnica (wraz z Miastem Świdnica), Boguszów-Gorce, Dobromierz, Głuszyca, Jaworzyna Śląska, Marcinowice, Mieroszów, Nowa Ruda (wraz z Miastem Nowa Ruda), Strzegom, Świebodzice, Walim, Wałbrzych oraz Żarów.

Wysokość dofinansowań to:

  • 10 000 zł dla mieszkania w domu jednorodzinnym lub wielorodzinnym
  • 25 000 zł dla domu jednorodzinnego

Dofinansowanie można uzyskać na m.in. instalacje źródeł ciepła opartych na OZE (np. pompa ciepła) czy też instalacje spalające paliwa gazowe.

Więcej informacji o programie można uzyskać u naszych doradców w regionalnym oddziale we Wrocławiu

ul. Klecińska 123, WPT budynek Alfa

54-413 Wrocław

71 307 00 62