18/11/2019

Fotowoltaika- czy to się opłaca?

Dotacje

Fotowoltaika to najszybciej rozwijający się dział energetyki odnawialnej. Ceny instalacji fotowoltaicznych notują stałe spadki. Co to oznacza dla przyszłych inwestorów? Czas zamontować własną instalację! 

Po pierwsze: dlaczego warto zainwestować w fotowoltaikę?

Cena prądu jest wysoka, a prognozy przewidują jedynie jej wzrost. Z tego powodu warto zainwestować w instalację, dzięki której nie trzeba będzie martwić się stałymi wzrostami rachunków. 

Po drugie: pewna inwestycja z szybkim okresem zwrotu

Zakup instalacji fotowoltaicznej to rodzaj inwestycji- inwestycji pewnej, której ogromnym atutem jest szybki okres zwrotu. Dla instalacji domowych waha się on w przedziale od 3 do 12 lat.

Po trzecie: można uzyskać dofinansowanie! 

Programy dofinansowania instalacji fotowoltaicznych stanowią dla wielu przyszłych inwestorów ostateczny impuls do podjęcia decyzji o zakupie takiej instalacji. Dofinansowanie najczęściej dostępne w formie dotacji i mimo że stanowi tylko część wszystkich kosztów, jest sporym wsparciem inwestycji.

Po czwarte: instalacja fotowoltaiczna to świadomy wybór

Instalacje fotowoltaiczne to wybór osób, które świadomie decydują się na rozwiązanie przyjazne dla otaczającego ich środowiska. To dbałość o swoją przyszłość i zapewnienie sobie niezależności w produkcji prądu na własne potrzeby.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą Dla domu.

Nasi konsultanci dostępni są pod numerem telefonu (+48) 12 307 16 14.

Zobacz jeszcze:
05/09/2020
Korzyści stosowania modułów HCC
Technologia
09/09/2020
Technologia Shingled- na czym polega?
Poradniki
Więcej artykułów

Jesteś zainteresowany oszczędzaniem na prądzie?

    Wypełnij formularz
    Rodzaj inwestycji – zaznacz jedną z opcji