Fotowoltaika- czy to się opłaca?

Fotowoltaika to najszybciej rozwijający się dział energetyki odnawialnej. Ceny instalacji fotowoltaicznych notują stałe spadki. Co to oznacza dla przyszłych inwestorów? Czas zamontować własną instalację! 

Po pierwsze: dlaczego warto zainwestować w fotowoltaikę?

Cena prądu jest wysoka, a prognozy przewidują jedynie jej wzrost. Z tego powodu warto zainwestować w instalację, dzięki której nie trzeba będzie martwić się stałymi wzrostami rachunków. 

Po drugie: pewna inwestycja z szybkim okresem zwrotu

Zakup instalacji fotowoltaicznej to rodzaj inwestycji- inwestycji pewnej, której ogromnym atutem jest szybki okres zwrotu. Dla instalacji domowych waha się on w przedziale od 3 do 12 lat.

Po trzecie: można uzyskać dofinansowanie! 

Programy dofinansowania instalacji fotowoltaicznych stanowią dla wielu przyszłych inwestorów ostateczny impuls do podjęcia decyzji o zakupie takiej instalacji. Dofinansowanie najczęściej dostępne w formie dotacji i mimo że stanowi tylko część wszystkich kosztów, jest sporym wsparciem inwestycji.

Po czwarte: instalacja fotowoltaiczna to świadomy wybór

Instalacje fotowoltaiczne to wybór osób, które świadomie decydują się na rozwiązanie przyjazne dla otaczającego ich środowiska. To dbałość o swoją przyszłość i zapewnienie sobie niezależności w produkcji prądu na własne potrzeby.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą Dla domu.

Nasi konsultanci dostępni są pod numerem telefonu (+48) 12 307 16 14.

Użyte tagi

fotowoltaika