Innowacyjne technologie nagrodzone medalami Targów ENEX 2021!

Moc zainstalowana w fotowoltaice na koniec 2020 roku wynosiła 3,96 GW, z czego aż 2,5 GW zostało zainstalowane w samym 2020 r. Wzrost mocy nie dziwi, zwłaszcza w odniesieniu do popularnego programu dofinansowań "Mój Prąd". Takie zainteresowanie wymusza na producentach stałe rozwijanie oferowanych technologii. Wszystko z korzyścią dla odbiorców końcowych.

W 2020 r. Polacy najchętniej sięgali po moduły monokrystaliczne. Wśród nich największą popularnością cieszyły się z kolei te w technologii ogniw ciętych na pół - HCC. Producenci wychodzą na przeciw rozwijającemu się rynkowi, szukając rozwiązań dostarczających nowoczesne urządzenia. Jedne z takich innowacji stanowią technologia modułów Shingled oraz falownik Hypontech.

Innowacyjna technologia Shingled od Eco Delta

Technologia Shingled to innowacyjne podejście do połączenia i pracy ogniw w modułach fotowoltaicznych. Pocięcie standardowego ogniwa na paski, umożliwiło ułożenie ich na zakładkę, dzięki czemu prawie 100% powierzchni modułu pokryte jest ogniwami. W efekcie moduły w technologii shingled osiągają wysoką moc oraz wyższą niż pozostałe moduły monokrystaliczne sprawność - 21,3%.

Moduły Eco Delta wyróżnia nie tylko innowacyjna technologia, ale również wysoki standard wykonania. Hartowane szkło i wzmocniona konstrukcja ramy wytrzymują trudne warunki pogodowe, takie jak obfity śnieg i silny wiatr. Natomiast samo połączenie ogniw w modułach shingled charakteryzuje lepsza elastyczność w porównaniu z modułami ze standardową taśmą lutowniczą a klej przewodzący prąd elektryczny pochłania energię zginania, co przekłada się na długoterminową niezawodność.

Moduł Eco Delta Shingled 400W

Nowoczesny falownik Hypontech

Seria falowników Hypontech HPT została stworzona z myślą o instalacjach dla domów jednorodzinnych i małych firm. Aluminiowy odlew korpusu falownika oraz optymalizacja układów przetwarzania mocy  w dużej mierze przełożyła się na zmniejszenie rozmiarów całego urządzenia i podniesienie jego sprawności. Dodatkowo falownik jest całkiem lekki - waży zaledwie 14 kg.

Falownik marki Hypontech stanowi połączenie wysokich parametrów technicznych z korzystną ceną, uzyskaną dzięki maksymalnemu usprawnieniu efektywności produkcji falownika przez producenta oraz wykluczeniem pośredników w ich sprowadzaniu. Inwerter wyposażony jest w procesor najnowszej generacji, który zapewnia zintegrowane zarządzanie bezpieczeństwem.

Falownik Hypontech
Falownik Hypontech

Podczas tegorocznych Targów ENEX w Kielcach firma SOLGEN została odznaczona medalem za Wprowadzenie innowacyjnych technologii - modułów Eco Delta Shingled 400W oraz falowników Hypontech!

Jest to dla nas ogromne wyróżnienie. Cieszymy się, że przyczyniamy się do rozpowszechniania innowacyjnych technologii. Jednocześnie zapewniamy- u nas zawsze znajdziesz najnowsze rozwiązania!

Przykład instalacji z modułami fotowoltaicznymi Shingled– woj. małopolskie

Zachęcamy zainteresowanych do kontaktu z naszą firmą SOLGEN. Posiadamy biura terenowe: Południe Kraków, Śląsk Centrum Innowacji Silesia Zabrze, Centrum Łódź oraz WPT Wrocław. Od 2015 roku wykonaliśmy blisko 2000 instalacji fotowoltaicznych. Nasza kadra inżynieryjna to głównie absolwenci krakowskiej AGH. Chętnie dobierzemy oraz wykonamy instalację fotowoltaiczną.
Budujemy SOLarną GENerację!

Użyte tagi

enex fotowoltaika targi