Fotowoltaiczna technologia MWT – pionierska firma nagrodzona medalem Targów ENEX!

W roku 2019 do sieci energetycznych przyłączonych zostało ponad 104 tysiące mikroinstalacji PV! To prawdziwy boom! Dużym zainteresowaniem wśród prosumentów cieszyły się instalacje wykonane w oparciu o moduły MWT. Technologia ta jest szczególnie bliska Zespołowi SOLGEN – tegorocznym medalistom.

Technologia MWT jest dostępna na polskim rynku PV od kilku lat. To właśnie firma SOLGEN aktywnie wprowadziła ją na rynek polski. Moduły fotowoltaiczne MWT są atrakcyjne przede wszystkim ze względu na wysoką sprawność oraz niski temperaturowym współczynnik mocy, co przekłada się na wolniejszy spadek mocy wraz ze wzrostem temperatury.

MWT: jak to jest zrobione?

Większość klasycznych modułów fotowoltaicznych posiada przednie styki nazywane szynowodami (ang. busbar). Niestety przednie szynowody powodują zacienienie. Dzięki technologii MWT (Metal Wrap Through) nie doświadczamy tego problemu: przeniesiono na tylną powierzchnię ogniwa szyny zbiorcze plusowe jak i minusowe.

ogniwo PV wykonane w technologii MWT
ogniwo PV klasyczne 

Jakie są zalety modułów fotowoltaicznych MWT?

Moduły te mają o ok. 2-5°C niższą temperaturę pracy niż szeroko spotykane na rynku klasyczne rozwiązania wykonane technologii bus-barowej. Niższa temperatura pracy to wyższa produkcji energii, którą szacuje się na ok. dodatkowe 2-3% rocznie. Dlatego szczególnie zaleca się rozwiązania MWT na mocno nasłonecznione, południowe dachy. Mniejsza temperatura modułu, to wyższa sprawność a w konsekwencji więcej energii elektrycznej uzyskanej przez prosumenta.

źródło: PhonoSolar

Złoty medal za wprowadzenie fotowoltaicznej technologii MWT w Polsce

Zespół SOLGEN od kilku lat wykonuje instalacje w oparciu o moduły fotowoltaiczne MWT. To właśnie SOLGEN może poszczycić się faktem, że szeroko wprowadził tą technologię w Polsce. Głównie są to urządzenia jednego z największych światowych producentów modułów- Phono Solar, lidera wielu światowych rankingów.

Podczas tegorocznych Targów ENEX w Kielcach firma SOLGEN została odznaczona medalem za Wprowadzenie na polski rynek technologii MWT w oparciu o moduł Phono Soalr NOVA PERC 340Wp!

Zespół Solgen na stoisku podczas MiastOZE ENEX 2020

Jest to dla nas ogromne wyróżnienie. Cieszymy się, że mogliśmy przyczynić się do rozpowszechnienia wysokiej klasy urządzeń. Jednocześnie zapewniamy- u nas zawsze znajdziesz moduły MWT!

Przykład instalacji z modułami fotowoltaicznymi MWT – woj. mazowieckie

Więcej o technologii MWT przeczytasz tutaj.

Zachęcamy zainteresowanych do kontaktu z naszą firmą SOLGEN. Posiadamy trzy biura terenowe: Południe Kraków, Śląsk Centrum Innowacji Silesia Zabrze oraz Centrum Łódź. Od 2015 roku wykonaliśmy setki instalacji fotowoltaicznych. Nasza kadra inżynieryjna to głównie absolwenci krakowskiej AGH. Chętnie dobierzemy oraz wykonamy instalację fotowoltaiczną.
Budujemy SOLarną GENerację!

Użyte tagi

enex fotowoltaika targi